OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2016/2017.


HISTORIA NAPISAŁA SIĘ NA NASZYCH OCZACH! ZDOBYLIŚMY TRZY SREBRNE MEDALE I JEDEN BRĄZOWY W WOJEWÓDZKICH FINAŁACH W PIŁKĘ RĘCZNĄ!! TAKIEGO SUKCESU SPORTOWEGO NIE BYŁO W NASZEJ SZKOLE NIGDY. GRATULUJEMY ZAWODNICZKOM, ZAWODNIKOM I NAUCZYCIELOM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO. BRAWO MY :):):)


Wojewódzki finał Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców- MAMY SREBRNY MEDAL!!!
23 maja 2017 roku w hali sportowej przy szkole SMŚR w Białymstoku odbył się Wojewódzki finał Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. W zawodach brały udział drużyny: G Jabłoń Kościelna, G Dąbrowa Białostocka, G SMŚR Białystok, G Siemiatycze. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami, wygraliśmy i już mieliśmy w kieszeni srebrny medal :) w finale zmierzyliśmy się z Siemiatyczami które okazały się dla nas trochę za mocną drużyną i musieliśmy uznać wyższość. Zajęliśmy drugie miejsce w Finale Wojewódzkim!! GRATULACJE!!! Cieszy również fakt iż najlepszym bramkarzem turnieju został uczeń naszej szkoły Rafał Moczydłowski- Gratulacje!
IMG_20170523_134400.jpg
Białystok 23.05.2017r.
IMG_20170523_133143.jpg

Rafał Moczydłowski- najlepszy bramkarz turnieju.


Wojewódzki finał Igrzysk w piłce ręcznej chłopców- MAMY SREBRNY MEDAL!!!
15 maja 2017 roku w SP 3 w Augustowie odbył się Wojewódzki finał Igrzysk w piłce ręcznej chłopców. W zawodach brały udział drużyny: SP Jabłoń Kościelna, SP 3 Augustów, SP 32 Białystok, SP 3 Bielsk Podlaski. Po znakomitym wygranym meczu z Bielskiem Podlaskim, który dał na srebrny medal czekaliśmy na finał, w którym przyszło nam się zmierzyć z gospodarzami czyli drużyną z Augustowa. Niestety gospodarz okazał się zbyt silną drużyną i nie miał zamiaru oddać złotego medalu gościom. Zajęliśmy drugie miejsce w Wojewódzkim finale!!!! GRATULACJE!!


Wojewódzki finał Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt- MAMY BRĄZOWY MEDAL!!!
27 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej odbył się wojewódzki finał w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział następujące drużyny: G Jabłoń Kościelna, G Nowe Piekuty, G 2 Siemiatycze, G Dąbrowa Białostocka. W pierwszym meczu w wyniku rozstawienia graliśmy z drużyną z Siemiatycz, mówiąc krótko nie da się wygrać meczu gdy się rzuca po za bramkę.... Po porażce trzeba było się pozbierać i walczyć o brązowy medal... ze szkołą z Nowych Piekut która również przegrała w półfinale z Dąbrową Białostocką. Mecz był bardzo wyrównany, a wynik przez cały mecz utrzymywał się wokół remisu. Potrzebna była dogrywka aby wyłonić zwycięzcę, to było bardzo nerwowe pięć minut, na szczęście to my wygraliśmy to spotkanie :) zdobywając brązowy medal w finale wojewódzkim :) GRATULACJE!!!
IMG_20170427_151021.jpg
Dąbrowa Białostocka 27.04.2017 r.


Wojewódzki finał Igrzysk w piłce ręcznej dziewcząt- MAMY SREBRNY MEDAL!!!!
25 kwietnia na hali sportowej MOSIR w Siemiatyczach, odbył się wojewódzki finał Igrzysk w piłce ręcznej dziewcząt. W ścisłym finale wystąpiły drużyny ze szkół: SP Jabłoń Kościelna, SP 3 Siemiatycze, SP Dąbrowa Białostocka, SP 11 Suwałki. W pierwszym meczu który wygraliśmy zmierzyliśmy się z drużyną z Dąbrowy Białostockiej, wygranie tego meczu dało nam srebrny medal i ze spokojem mogliśmy czekać na walkę o złoto :) w finale zmierzyliśmy się z SP 3 Siemiatycze, nie udało nam się wygrać tak jak to zrobiliśmy na półfinale wojewódzkim... Zajęliśmy drugie miejsce w Województwie, to napawa optymizmem ponieważ cała drużyna jest z piątej klasy. Złoto jeszcze przed nami :)
GRATULACJE!!!
IMG_20170425_151956.jpg
Siemiatycze 25.04.2017 r.Wojewódzki finał w Drużynowych Biegach przełajowych- Białystok- MAMY BRĄZOWY MEDAL!!!
8 kwietnia na trasach biegowych osiedla Pietrasze w Białymstoku odbyły się wojewódzkie finały w biegach przełajowych. Nasza szkołę reprezentowała jedna zawodniczka a była to Gabriela Buks uczennica klasy V. To właśnie ona zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal w biegu na dystansie 700 metrów, bardzo wymagającej i ciężkiej trasy. Gabrysia powtórzyła sukces z zeszłego roku, gdzie również miała brązowy medal. Serdeczne gratulacje!!!
IMG_20170408_103515.jpg
Piłka ręczna- finał wojewódzki Igrzysk chłopców- I runda.

3 kwietnia w naszej hali sportowej, rozegrano finał wojewódzki Igrzysk w piłce ręcznej chłopców SP. W zawodach wzięły udział cztery zespoły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. A były to szkoły: SP Jabłoń Kościelna, SP 11 Suwałki, SP 32 Białystok , SP Boćki. Mecze odbywały się systemem "każdy z każdym", drużyna chłopców wygrała dwa mecze, jeden przegrała,taki bilans dawał nam drugie miejsce. Awansowaliśmy do najlepszej czwórki naszego województwa w piłce ręcznej, i w finale wojewódzkim będziemy walczyć o medale!!! Trzymajcie za nas kciuki!
TEGO JESZCZE W HISTORII NASZEJ SZKOŁY NIE BYŁO.... MAMY CZTERY DRUŻYNY W WOJEWÓDZKICH FINAŁACH W PIŁCE RĘCZNEJ!!!!!! BRAWO MY :):):)Piłka ręczna- finał wojewódzki Gimnazjady dziewcząt- I runda.

2 kwietnia w Dąbrowie Białostockiej,odbyła się pierwsza runda finału wojewódzkiego Gimnazjady. W zawodach tych brały udział cztery zespoły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach, a były to PG Jabłoń Kościelna, PG Dąbrowa Białostocka, PG Poświętne, PG 15 Białystok. Dobrze wypadła nasza drużyna, która wygrała mecze z Poświętnem i Białymstokiem, a przegrała z gospodyniami zawodów. Zajęcie drugiego miejsca dało nam awans do ścisłego finału wojewódzkiego i już wiemy, że w pierwszym meczu zagramy z Gimnazjum w Siemiatyczach. Brawo dziewczyny!W finale walczymy o medale!!!
IMG_20170402_130435.jpg
Skład drużyny: (górny rząd od lewej) Solich Dominika,Ciborowska Eliza, Buks Julia, Czarkowska Natalia, Płońska Anna, Jabłońska Ewelina
(dolny rząd od lewej) Rząca Aneta, Kaczyńska Justyna, Dąbrowska Patrycja.
IMG_20170402_101632.jpg
Mecz z Poświętnem.
Piłka ręczna- finał wojewódzki Gimnazjady chłopców- I runda.

1 kwietni w Dąbrowie Białostockiej,odbyła się pierwsza runda finału wojewódzkiego Gimnazjady. W zawodach tych brały udział cztery zespoły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach, a były to PG Jabłoń Kościelna, PG Dąbrowa Białostocka, PG Boćki, PG 6 Białystok. Znakomicie wypadła nasza drużyna, która wygrała wszystkie spotkania i zajęła I miejsce w grupie A. Zwycięstwo dało nam awans do ścisłego finału wojewódzkiego i już wiemy, że w pierwszym meczu zagramy z Gimnazjum Sióstr Misjonarek w Białymstoku. Gratulacje!Drużynowe biegi przełajowe- finał grupy Zachodniej.

1 kwietnia w miejscowości Rybaki odbył się finał grupy Zachodniej w drużynowych biegach przełajowych. Awans do tych zawodów uzyskała drużyna dziewcząt SP podczas zawodów powiatowych, które odbyły się w październiku 2016 roku. Bezpośredni awans do finałów wojewódzkich zdobywały dziewczęta, które zajęły miejsca od pierwszego do szóstego. W rywalizacji brało udział 12 dziewcząt, po cztery z klasy 4, 5 i 6. Najlepszy wynik uzyskała Gabriela Buks z klasy piątej, która zajęła II miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. Pechowe 7 miejsce zajęła Ola Staszewska z klasy piątej...Również nie powiodło się dla Martyny Stawierej, która zaliczyła dwa upadki spowodowane podcięciem przez inne zawodniczki...Brawo dla wszystkich uczestników, za rok powalczymy o jeszcze lepsze sukcesy!
IMG_20170401_131317.jpg
Reprezentacja dziewcząt w Drużynowy Biegach Przełajowych.
IMG_20170401_132432.jpg

Gabrysia Buks- II miejsce.Piłka ręczna- finał wojewódzki Igrzysk dziewcząt- I runda.

23 marca w naszej hali sportowej, rozegrano finał wojewódzki Igrzysk w piłce ręcznej dziewcząt SP. W zawodach wzięły udział cztery zespoły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. A były to szkoły: SP Jabłoń Kościelna, SP Siemiatycze, SP Białystok 50, SP Białystok 47. Mecze odbywały się systemem "każdy z każdym", nasza drużyna nie była gościnna i wygrała wszystkie spotkania :) !!! Awansowaliśmy do najlepszej czwórki naszego województwa w piłce ręcznej, i w finale wojewódzkim będziemy walczyć o medale!!! Trzymajcie za nas kciuki!
IMG_20170323_135821.jpg
Mecz z SP Białystok 50.

IMG_20170323_104938.jpg
Mecz z SP Białystok 47.
Piłka ręczna- finały grupy Zachodniej chłopców i dziewcząt Gimnazjum.

11(chłopcy) i 12(dziewczęta) marca w naszej hali rozegrano finały grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców Gimnazjum. Zarówno jedne i drugie zawody rozgrywane były na wysokim poziomie. W grupie chłopców w zawodach wzięli udział: G Jabłoń Kościelna- I miejsce, G Nowe Piekuty- II miejsce, G Kolno- III miejsce, G Piątnica- IV miejsce, u dziewcząt G Nowe Piekuty-I miejsce, G Jabłoń Kościelna- II miejsce, G Kolno- III miejsce, G Turośl- IV miejsce. Obie nasze drużyny awansowały do najlepszej ósemki województwa podlaskiego. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły wprowadziliśmy cztery zespoły do finałów wojewódzkich- SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! :)

IMG_20170309_114011.jpg
IMG_20170311_122013.jpg
IMG_20170312_103618.jpg
IMG_20170312_113200.jpgPiłka ręczna - półfinał grupy Zachodniej chłopców Gimnazjum.
9 marca w naszej szkole odbył się półfinał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców Gimnazjum. W zawodach brało udział tylko 3 drużyny, ponieważ nie dojechała drużyna z Łomży. Zawody potoczyły sie po naszej myśli, chłopcy wygrali oba spotkania i awansowali do finału grupy Zachodniej.Piłka ręczna - półfinał grupy Zachodniej dziewcząt Gimnazjum.
7 marca w naszej szkole odbył się półfinał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum. W zawodach brało udział 4 zespoły, Jabłoń Kościelna, Nowe Piekuty, Sokoły i Piątnica. Występ naszej drużyny można uznać za dobry, wygraliśmy z Sokołami i Piątnicą, ale musieliśmy uznać wyższość dziewcząt z Piekut, przegraliśmy z nimi jedną bramką (15:14). Co prawda awansowaliśmy dalej z drugiego miejsca, ale żeby awansować do ósemki wojewódzkiej dalej musimy pokonać drużynę z Kolna i Turośni. Może na finale grupy będziemy mieli więcej szczęścia i piłka częściej będzie wpadać do bramki... :)Piłka ręczna - finał grupy Zachodniej chłopców SP.
5 marca w naszej hali sportowej odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców SP. W zawodach brały udział cztery najlepsze drużyny wyłonione w pierwszej rundzie. Wyśmienicie zaprezentowała się reprezentacja naszej szkoły, która wygrała oba spotkania z SP 1 Kolno i SP 2 Kolno, zajmując I miejsce w grupie Zachodniej. Oznacza to, że chłopcy tak samo jak dziewczęta awansowali do najlepszej ósemki województwa podlaskiego. Brawo chłopcy!!!Piłka ręczna - finał grupy Zachodniej dziewcząt SP.
1 marca w hali sportowej w Kolnie odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt SP. Wspaniale zakończyła się dla nas ta rywalizacja. Pomimo iż jechaliśmy z zaliczonym przegranym meczem z drużyną z Nowych Piekut, nie mieliśmy zamiaru się poddać i dać rywalkom zwyciężyć. Wygraliśmy dwa mecze z SP1 Kolno 12:7 oraz z SP 2 Kolno 17:7 i ostatecznie zajęliśmy I miejsce w grupie Zachodniej. Tym samym awansowaliśmy do najlepszej ósemki województwa podlaskiego. Brawo dziewczyny!!!
IMG_20170301_122512.jpg
Drużyna dziewcząt SP z nauczycielem Tomaszem Gosk- Kolno 1 marca 2017.
IMG_20170301_115908.jpg
"Bronimy szczelnie, rzucamy celnie... " :)
Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego chłopców GIM.
27 lutego w naszej hali sportowej rozegrano finał powiatu w piłce ręcznej chłopców GIM. W zawodach wzięło udział pięć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Po rozegraniu wszystkich meczów w finale (można by napisać, że jak co roku) zmierzyły się drużyny Jabłoni i Piekut. Tym razem drużyna Piekut okazała się lepsza, wygrała z nami 16:13 i zajęła I miejsce, nasi chłopcy musieli zadowolić się drugim miejscem. Trzymamy kciuki i powodzenia w następnych rundach.


Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt GIM.
25 lutego w hali ZS w Jabłoni Kościelnej odbył się finał powiatu w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum. W zawodach wzięło udział aż sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupach nie miały sobie równych dziewczęta z naszej szkoły i z Nowych Piekut. Co oznaczało, że to te dwie drużyny zmierzą się w finale, można by rzec, że jak co roku derby gminy muszą się odbyć :) ostateczny wynik 14:9 dla Jabłoni Kościelnej - I miejsce.
IMG_20170225_102607.jpg
Drużyna dziewcząt Gimnazjum- piłka ręczna.Piłka ręczna- półfinał Grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców SP.
22 lutego w hali ZS w Jabłoni Kościelnej rozegrano półfinał Grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców SP. Bardzo dobry występ w zawodach zaliczyła nasza drużyna, chłopcy zrewanżowali się za zawody z powiatu i tym razem nie przegrali ani jednego meczu, z zaliczonym wygranym meczem z drużyną z Nowych Piekut pewnie awansując
do finału Grupy Zachodniej, który odbędzie się u nas w szkole.Piłka ręczna- półfinał Grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt SP.
21 lutego w hali ZS w Jabłoni Kościelnej rozegrano półfinał Grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt SP. Drużynie nie udało się powtórzyć osiągnięć z powiatu, ponieważ przegrała mecz z drużyną z Nowych Piekut (12:8), co prawda wygraliśmy z Zambrowem i Nowogrodem co dało nam awans z drugiego miejsca, ale z zaliczonym przegranym meczem... O wejście do najlepszej ósemki województwa jedziemy walczyć do Kolna, musimy tam wygrać dwa spotkania i do tego mieć dużo szczęścia... :)

IMG_20170221_111227.jpg
Mecz z Nowogrodem 17:7 :)


IMG_20170221_114718.jpg
Mecz z drużyną z Zambrowa 24:2 :)
Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego chłopców SP
12 lutego w naszej hali sportowej odbył się finał powiatu w piłce ręcznej chłopców SP. Nasza drużyna spisała się dość dobrze, dwie wygrane i jedna porażka dało jej ostatecznie II miejsce.


Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt SP
11 lutego w hali sportowej w Jabłoni Kościelnej odbyły się zawody w piłkę ręczną. Brało w nich udział 4 zespoły, bardzo dobrze spisały się nasze zawodniczki, które wygrały trzy spotkania i zajęły I miejsce w powiecie wysokomazowieckim.

IMG_20170211_102554.jpg
Drużyna dziewcząt SP- piłka ręczna.

Piłka koszykowa- półfinał Grupy Zachodniej w piłce koszykowej dziewcząt Gimnazjum.
22 grudnia w hali sportowej w Wysokiem Mazowieckiem został rozegrany półfinał Grupy Zachodniej w piłce koszykowej dziewcząt Gimnazjum. Niestety nie udały się nam te zawody, przegraliśmy trzy mecze i ostatecznie zajęliśmy VII miejsce w Gr. Zachodniej.


Piłka koszykowa- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt GIM.
5 grudnia w hali sportowej Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem został rozegrany finał powiatu w piłce koszykowej dziewcząt Gimnazjum. Zespół dziewcząt bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach zajmując ostatecznie II miejsce.
IMG_20161205_112315.jpg
Drużyna dziewcząt Gimnazjum- piłka koszykowa.
Piłka koszykowa- finał powiatu wysokomazowieckiego chłopców GIM.
3 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokołach odbył się finał powiatu w piłce koszykowej chłopców Gimnazjum. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza drużyna, która nie przegrała żadnego meczu do finału w którym zabrakło jej szczęścia, ostatecznie przegrywając z drużyną chłopców z Rosochatego 20:19. Zajęliśmy II miejsce.
IMG_20161203_144742.jpgPiłka koszykowa- finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców SP.
1 i 2 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Nowych Piekutach odbyły się finały powiatu w piłce koszykowej. Dobry występ zanotowała drużyna dziewcząt która zajęła III miejsca, chłopcy spisali się gorzej ostatecznie zajmując V miejsce.Badminton- finał Grupy Zachodniej dziewcząt i chłopców GIM.
26 i 27 listopada w hali sportowej w Nowogrodzie odbył się finał grupy Zachodniej w badmintonie dziewcząt i chłopców Gimnazjum. Dobry występ zanotowała drużyna chłopców, której zabrakło szczęścia aby wygrać mecz z Grajewem i awansować z drugiego miejsca do finału wojewódzkiego, natomiast drużyna dziewcząt "nie miała dnia " do gry w badmintona i pomimo umiejętności jakie posiadają nasze zawodniczki nic tego dnia nie wychodziło. Ostatecznie chłopcy zajęli IV miejsce, dziewczęta VII.
IMG_20161127_094613.jpg
Drużyna w badmintona dziewcząt Gimnazjum.Badminton- finał województwa podlaskiego w badmintonie chłopców SP.
24 listopada w nowej hali sportowej Zespołu nr 6 w Białymstoku odbył się Wojewódzki finał w badmintonie Szkół Podstawowych. Drużyna chłopców przegrała mecz z Suwałkami (4:0) oraz z Księżynem (4:2) ostatecznie zajmując VII miejsce w województwie.


Badminton- finał powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie dziewcząt i chłopców GIM.
22 listopada w hali sportowej naszego Zespołu odbył się finał powiatu w badmintonie dziewcząt i chłopców Gimnazjum. Obie drużyny zajęły I miejsca.
indeks.jpg


Badminton- finał Grupy Zachodniej dziewcząt i chłopców SP.
13 listopada w hali sportowej w Nowogrodzie zostały rozegrane zawody w Badmintona dziewcząt i chłopców ze Szkół Podstawowych. Bardzo dobrze wypadła drużyna chłopców, która zajęła II miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego, drużyna dziewcząt zajęła III miejsce.
IMG_20161113_095241.jpg
Nowogród- finał GR.Zachodniej w Badmintonie.
Badminton- finał powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie dziewcząt i chłopców SP.
6 listopada w naszej hali sportowej odbył się finał powiatu w badmintonie dziewcząt i chłopców SP. Zarówno jedna i druga drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry i dała szans przeciwnikom.Obie drużyny zajęły I miejsca i awansowały do finału grupy Zachodniej.
IMG_20161106_113724.jpg
Reprezentacja dziewcząt i chłopców w Badmintonie SP.
Piłka nożna - finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej chłopców SP.
12 października na Orliku w Wysokiem Mazowieckiem odbył się finał powiatu w piłce nożnej chłopców SP. Niestety naszej drużynie nie udało się wygrać żadnego meczu, ostatecznie zajmując miejsce V.


Piłka nożna - finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożnej dziewcząt SP.
11 października w szkole w Czyżewie odbył się finał powiatu w piłce nożnej dziewcząt SP. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły rozegrać nam zawodów na boisku i byliśmy zmuszeni do rozgrywania ich w hali gimnastycznej. Ostatecznie nasza drużyna zajęła III miejsce przegrywając z drużyną z Kobylina 3:2 w rzutach karnych.
IMG_20161011_094356.jpg
Drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w piłce nożnej.Piłka nożna- finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce nożne chłopców Gimnazjum.
11 października na boisku Orlik w Wysokiem Mazowieckiem odbył się finał powiatu w piłce nożnej chłopców Gimnazjum. Zawody byłe rozegrane systemem "każdy z każdym", a nasz bilans to dwa mecze wygrane, trzy mecze przegrane. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce.Drużynowe biegi przełajowe- finał powiatu wysokomazowieckiego Szkół Podstawowych i Gimnazjum.
4 października 2016 odbył się finał naszego powiatu w Drużynowych biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział 47 uczniów z naszego Zespołu Szkół, najlepiej wypadły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z klasy piątej które w swoim biegu zajęły I, II i III miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy odpowiednio II miejsce dziewczęta SP, V miejsce chłopcy SP, VIII miejsce chłopcy i dziewczęta z Gimnazjum.
Najlepsze wyniki:
I miejsce Gabriela Buks kl.V
II miejsce Martyna Stawierej kl.V
III miejsce Ola Staszewska kl.V
VIII miejsce Maja Mantur kl.V
IX miejsce Klaudia Brzozowska kl.VI
IX miejsce Oskar Jabłoński kl. IV
VII miejsce Rafał Niemyjski kl. VI
II miejsce Anna Płońska kl. III gim
III miejsce Dominika Kamińska kl. III gim
IV miejsce Igor Staszewski kl I gim
IMG_20161004_115447.jpg
Reprezentacja Szkoły Podstawowej.
IMG_20161004_115537.jpg
Reprezentacja Gimnazjum.OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2015/2016.

Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt i chłopców SP.
14 lutego 2016 roku w naszej hali sportowej odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt i chłopców SP. W zawodach brało udział po 5 drużyn. Nasze drużyny zwyciężyły 1 mecz, przegrały 1 spotkanie i ostatecznie zajęły II miejsce awansując do półfinału grupy Zachodniej- gratulujemy młodym zawodnikom!!!
WP_20160214_003.jpg


WP_20160214_001.jpg


Piłka ręczna- finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców Gimnazjum.
19 grudnia w hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców Gimnazjum. Drużyna po przejściu eliminacji (rozegranych w tutejszej hali w dniu 4 grudnia) z zaliczonym wygranym meczem z zespołem z Nowych Piekut, awansowała do najlepszej czwórki byłego województwa łomżyńskiego. Po wygranych meczach z Miastkowem i Piątnicą zajęliśmy I miejsce!! GRATULUJEMY!!!Zajęcie pierwszego miejsca dało nam awans do najlepszej ósemki województwa podlaskiego.
images 2.jpgPiłka ręczna- finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum.
16 grudnia w hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jabłoni Kościelnej odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum. Drużyna po przejściu eliminacji (rozegranych w tutejszej hali w dniu 5 grudnia) z zaliczonym wygranym meczem z zespołem z Nowych Piekut, awansowała do najlepszej czwórki byłego województwa łomżyńskiego. Po wygranym meczu z Łomżą oraz po remisie z Kolnem zajęliśmy I miejsce!! GRATULUJEMY!!!Tym samym uzyskaliśmy awans do ósemki województwa podlaskiego oraz będziemy organizatorami pierwszej rundy finału wojewódzkiego.
WP_20151216_001.jpgPiłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego chłopców Gimnazjum.
29 listopada, w naszej hali sportowej odbył się finał powiatu w piłce ręcznej chłopców Gimnazjum. W zawodach wzięło udział sześć szkół z terenu naszego powiatu. Drużyna z naszej szkoły pewnie wygrała każde spotkanie i ostatecznie zajęła I miejsce- gratulujemy.
WP_20151219_003.jpgPiłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt Gimnazjum.
27 listopada, tradycyjnie jak co roku odbył się finał powiatu w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum. W zawodach wzięło udział sześć szkół z terenu naszego powiatu. Drużyna z naszej szkoły nie miała sobie równych i zajęła I miejsce- gratulujemy.
WP_20151205_004.jpg


Turniej Podlaskie na drodze do Euro 2016.
26 listopada w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbył się ww turniej. W naszej grupie grało pięć drużyn, wygraliśmy jeden mecz, pozostałe trzy przegraliśmy, ostatecznie zajęliśmy IV miejsce :)
WP_20151126_001.jpgBadminton- finał grupy Zachodniej chłopców SP
22 listopada w hali gimnastycznej w Nowogrodzie odbył się finał Grupy Zachodniej w badmintona dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych.W zawodach uczestniczyła drużyna chłopców z naszej szkoły, która ostatecznie zajęła V miejsce- gratulujemy.
indeks.jpgBadminton- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych.
17 listopada w naszej szkole odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie dziewcząt i chłopców ze Szkół Podstawowych. Nasi uczniowie wypadli dość dobrze, awans do dalszych rozgrywek uzyskała drużyna chłopców. Oto wyniki:
Dziewczęta SP- II miejsce
Chłopcy SP- I miejsce
WP_20151117_001.jpg
Badminton- finał grupy Zachodniej chłopców Gimnazjum.

8 listopada w hali gimnastycznej w Nowogrodzie odbył się finał Grupy Zachodniej w badmintona. W zawodach wzięło udział osiem najlepszych zespołów z byłego województwa podlaskiego. Nasza drużyna zdobyła V miejsce- gratulujemy!
WP_20151108_001.jpgBadminton- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt i chłopców Gimnazjum.

27 października w naszej szkole odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie dziewcząt i chłopców Gimnazjum. Nasi uczniowie wypadli dość dobrze, awans do dalszych rozgrywek uzyskała drużyna chłopców. Oto wyniki:
Dziewczęta Gim- II miejsce
Chłopcy Gim- II miejsce
WP_20151027_001.jpg
Finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych.
MAMY BRĄZOWY MEDAL!!!
17 października 2015 roku na trasach biegowych na terenie "Pietrasz" w Białymstoku odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. Wzięły w nim udział trzy uczennice klasy IV: Gabriela Buks, Martyna Stawierej i Ola Staszewska. Niezmiernie miło jest mi poinformować iż uczennica Gabriela Buks zdobyła pierwszy w historii szkoły brązowy medal! Na pochwałę zasługują również Martyna i Ola które zajęły XIV i XXII miejsce. Zajęcie tak wysokich lokat sklasyfikowało naszą szkołę we współzawodnictwie drużynowym dziewcząt na 9 miejscu spośród 96 szkół. GRATULUJEMY!!! I życzymy dalszych sukcesów!
WP_20151017_003.jpg
Od lewej: Gabriela Buks, Martyna Stawierej, Ola Staszewska.

WP_20151017_019.jpg

WP_20151017_018.jpg
Turniej sportowy Wschodzący Białystok na drodze do EURO 2016.
15 października 2015 roku w Białymstoku odbył się bardzo duży turniej w piłkę ręczną dziewcząt SP. Brało w nim udział 15 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy. W każdej grupie dziewczęta rywalizowały o medale. Nasza drużyna po dwóch wygranych meczach z Łomżą i Białymstokiem SP 45 oraz po dwóch przegranych meczach z Lipskiem i Białymstokiem SP 1 zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal! GRATULUJEMY!!!
WP_20151015_004.jpg
Skład drużyny: Gabriela Szymborska, Katarzyna Jankowska, Ola Staszewska, Kamila Dąbrowska, Martyna Stawierej, Gabriela Buks,
Paulina Jabłońska, Milena Kalinowska, Karolina Rząca, Klaudia Brzozowska, Gabriela Roszkowska.Indywidualne biegi przełajowe- finał grupy zachodniej.
3 października 2015 roku w Rybakach odbył się finał grupy zachodniej w indywidualnych biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział pięcioro reprezentantów SP oraz siedmioro GIM. Występ należy uznać za udany, ponieważ trzy zawodniczki z klasy IV Gabriela Buks, Martyna Stawierej, Ola Staszewska zajęły odpowiednio V,IX i XII miejsce w swoim biegu, tym samym awansowały do finału wojewódzkiego!!! GRATULUJEMY!!!
WP_20151003_001.jpg

WP_20151003_0081.jpg
Piłka nożna dziewcząt- półfinał powiatu wysokomazowieckiego.
25 września 2015 roku w Nowych Piekutach odbył się półfinał powiatu wysokomazowieckiego w piłkę nożną dziewcząt Szkół Podstawowych. W podgrupie znalazły się szkoły z Sokół, Kobylina Borzymy, Nowych Piekut oraz nasza. Po pierwszym przegranym meczu z gospodarzami (2:1), remisie z Kobylinem (1:1) oraz remisie z Sokołami (2:2) niestety nie udało się nam awansować do finału. Należy nadmienić, iż dziewczynki zostawiły dużo zdrowia i sił na boisku w walce z przeciwniczkami. Pamiętajmy, że jest to nowa i młoda drużyna składająca się z dziewczynek uczących się w IV i V klasie. Za rok na pewno będzie lepiej :)
Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zajęła miejsce VII-IX w tych zawodach.
WP_20150925_001.jpg

Indywidualne biegi przełajowe- finał powiatu wysokomazowieckiego.
23 września w Sokołach w bardzo przyjemnych warunkach atmosferycznych odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w indywidualnych biegach przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Oto nasze najlepsze osiągnięcia:
Szkoła Podstawowa:
Gabriela Buks- II miejsce kl.IV
Martyna Stawierej- III miejsce kl.IV
Ola Staszewska- IV miejsce kl.IV
Kamila Dąbrowska- IX miejsce kl.IV
Paulina Jabłońska- IX miejsce kl. V
Gimnazjum:
Aneta Rząca- VI miejsce kl. Ib
Justyna Kaczyńska- IX miejsce kl. Ia
Weronika Płońska- X miejsce kl. Ia
Anna Płońska- II miejsce kl. II
Dominika Kamińska- III miejsce kl. II
Sylwia Bogucka- VIII miejsce kl. III
Bartłomiej Płoński- VIII miejsce kl. Ia
Daniel Brzósko- X miejsce kl. III
Uczniowie ci uzyskali awans do finału grupy zachodniej. Cieszy również fakt, że dziewczęta z Gimnazjum we współzawodnictwie drużynowym zajęły III miejsce. GRATULUJEMY!
WP_20150923_008.jpg
WP_20150923_005.jpg
WP_20150923_001.jpgPodsumowanie współzawodnictwa sportowego powiatu wysokomazowieckiego.

28 czerwca na stadionie miejskim w Wysokiem Mazowieckiem, podczas festynu "Dzień z powiatem wysokomazowieckim" odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2014/2015. Z dumą pragnę poinformować, iż nasze Gimnazjum zajęło III miejsce.
WP_20150628_010.jpg

SUKCESY SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM 2014/2015


Podsumowanie sportowe roku szkolnego 2013/2014.

20 września 2014 roku na stadionie MOSiR w Białymstoku odbyło się podsumowanie sportowe roku szkolnego 2013/2014. Nasza Szkoła Podstawowa zajęła IV miejsce w kategorii Szkół Podstawowych małych, a Gmina Nowe Piekuty zajęła III miejsce w kategorii Gmin Wiejskich.P9200147.JPG P9200155.JPGP9200152.JPG


Indywidualne biegi przełajowe- finał powiatu wysokomazowieckiego.

23 września w Sokołach w bardzo nieprzyjemnych warunkach atmosferycznych odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w indywidualnych biegach przełajowych Szkół Podstawowych i Gimnazjów.Oto nasze najlepsze osiągnięcia:
Gimnazjum:
Anna Płońska- II miejsce
Dominika Kamińska- VI miejsce
Katarzyna Brzózko- V miejsce
Weronika Krysztopik- VI miejsce
Jakub Mikołajczyk- VIII miejsce
Uczniowie ci uzyskali awans do finału grupy zachodniej. GRATULUJEMY!
WP_20140922_001.jpg


Piłka nożna dziewcząt- finał powiatu wysokomazowieckiego.
28 września w Wysokiem Mazowieckiem odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w piłkę nożną dziewcząt Szkół Podstawowych.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce w tych zawodach.


WP_20140928_001.jpgBadminton- finał powiatu wysokomazowieckiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
3 listopada w naszej szkole odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w badmintonie dziewcząt i chłopców ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Nasi uczniowie wypadli znakomicie, trzy drużyny uzyskały awans do dalszych rozgrywek. Oto wyniki:
Dziewczęta SP- I miejsce
Dziewczęta Gim- I miejsce
Chłopcy SP- I miejsce
Chłopcy Gim- II miejsce
WP_20141103_002.jpg WP_20141103_003.jpg


Badminton- finał Grupy Zachodniej dziewcząt Gimnazjum.
15 listopada w hali gimnastycznej w Nowogrodzie odbył się finał Grupy Zachodniej w badmintona. W zawodach wzięło udział siedem najlepszych zespołów z byłego województwa podlaskiego. Nasza drużyna zdobyła III miejsce- gratulujemy!
WP_20141115_001.jpg WP_20141115_002.jpg


Puchar Białegostoku w piłce ręcznej dziewcząt Szkół Podstawowych.
19 listopada w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białymstoku odbył się turniej sportowy, o puchar Białegostoku dziewcząt w piłkę ręczną. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, po za tym świetną zawodniczką turnieju została Aneta Rząca z klasy VIb- gratulujemy.
WP_20141119_001.jpg WP_20141119_003.jpg


Futsal- finał powiatu wysokomazowieckiego chłopców Gimnazjum.
21 listopada w naszej hali sportowej odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w futsalu. W zawodach wzięło udział sześć najlepszych drużyn wyłonionych w ramach "pierwszej rundy". Nasza drużyna pomimo walki i zaangażowania w grę, zajęła VI miejsce.
WP_20141121_001.jpg


Badminton- finał Grupy Zachodniej w badmintona dziewcząt i chłopców SP.
23 listopada w hali gimnastycznej w Nowogrodzie odbył się finał Grupy Zachodniej w badmintona dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych. Dziewczęta zajęły IV miejsce, chłopcy V miejsce- gratulujemy.
WP_20141123_002.jpg


Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego chłopców Gimnazjum.
29 listopada w naszej hali gimnastycznej odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce ręcznej chłopców Gimnazjum.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce- gratulujemy.
WP_20141129_002.jpg

Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt Gimnazjum.
30 listopada w naszej hali gimnastycznej odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce- gratulujemy.
WP_20141130_004.jpg


Piłka koszykowa- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt SP.
7 grudnia w hali Zespołu Szkół w Nowych Piekutach odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce koszykowej dziewcząt SP.
Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce- gratulujemy.
WP_20141206_001.jpg


Piłka ręczna- finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców Gimnazjum.
16 grudnia w naszej hali gimnastycznej odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców Gimnazjum. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła I miejsce i awansowała do ósemki województwa podlaskiego- gratulujemy.
WP_20141216_002.jpg
Piłka ręczna- finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum.
18 grudnia w hali gimnastycznej KOKiS w Kolnie odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt Gimnazjum. Drużyna po przegranym jedną bramką meczu, zmobilizowała się do walki ostatecznie zajmując I miejsce, tym samym uzyskała awans do ósemki województwa podlaskiego- gratulujemy.
WP_20141218_001.jpg


WP_20141218_002.jpg
Piłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt SP.
16 lutego 2015 roku w naszej hali sportowej odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego, w zawodach brało udział 5 drużyn. Nasza drużyna zwyciężyła 3 mecze, przegrała 1 i ostatecznie zajęła II miejsce awansując do półfinału grupy Zachodniej.
WP_20150222_005.jpgPiłka ręczna- finał powiatu wysokomazowieckiego chłopców SP.
17 lutego 2015 roku w naszej hali sportowej odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego, w zawodach brało udział 5 drużyn. Nasza drużyna zwyciężyła 3 mecze, przegrała 1 i ostatecznie zajęła II miejsce awansując do półfinału grupy Zachodniej.
WP_20150217_002.jpg
Piłka koszykowa- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt Gimnazjum.
17 lutego 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem rozegrano finał powiatu wysokomazowieckiego w piłce koszykowej dziewcząt Gimnazjum. W zawodach brało udział 5 drużyn, nasze Gimnazjalistki zajęły II miejsce, tym samym awansowały do półfinału grupy Zachodniej.
WP_20150217_003.jpgPiłka ręczna- półfinał grupy Zachodniej dziewcząt SP.
22 lutego 2015 roku w naszej hali odbył się półfinał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt Szkół Podstawowych. Nasza drużyna wygrała dwa mecze z drużynami z Zambrowa i Piątnicy, przegrała jeden z drużyną z Nowych Piekut ostatecznie zajmując drugie miejsce co dało jej awans do finału grupy Zachodniej który odbędzie się w Kolnie.
images.jpgPiłka ręczna- półfinał grupy Zachodniej chłopców SP.
23 lutego 2015 roku w naszej hali odbył się półfinał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych. Nasza drużyna wygrała dwa mecze z drużynami z Zambrowa i z Sokół, przegrała jeden z drużyną z Nowych Piekut ostatecznie zajmując drugie miejsce co dało jej awans do finału grupy Zachodniej który odbędzie się w Jabłoni Kościelnej.
images 2.jpgPiłka koszykowa- półfinał grupy Zachodniej dziewcząt Gimnazjum.
25 lutego 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem odbył się półfinał grupy Zachodniej w piłce koszykowej dziewcząt Gimnazjum. Drużyna z naszej szkoły wygrała dwa mecze z Piątnicą i Zabielem, przegrała jeden mecz z Wysokiem Mazowieckiem, a tym samym awansowała do finału grupy Zachodniej, który odbędzie się w tej samej szkole.
indeks.jpg
Piłka ręczna- finał grupy Zachodniej chłopców SP.
1 marca 2015 roku w naszej hali sportowej odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej chłopców SP. W zawodach wzięły udział drużyny z Jabłoni Kościelnej, Nowych Piekut, Kolna SP 1, Kolna SP 2. Naszej drużynie nie udało się wygrać żadnego spotkania, ostatecznie zajęła IV miejsce.
indeks 1.jpgPiłka ręczna- finał grupy Zachodniej dziewcząt SP.
2 marca 2015 roku w hali sportowej KOKiS w Kolnie, odbył się finał grupy Zachodniej w piłce ręcznej dziewcząt SP. W zawodach wzięły udział drużyny z Jabłoni Kościelnej, Nowych Piekut, Kolna SP 1, Kolna SP 2. Reprezentantki naszej szkoły wygrały jeden mecz z Kolnem SP 2, przegrały z Kolnem SP 1, co dało im ostatecznie III miejsce.
DSCN6881.jpg

DSCN6943.jpgPiłka ręczna- finał województwa podlaskiego chłopców GIM- I runda.
3 marca 2015 roku w hali sportowej PG 6 w Białymstoku odbyła się pierwsza runda wojewódzkiego finału w piłce ręcznej. Drużyna chłopców z naszej szkoły zwyciężyła dwa mecze z PG Lipsk i PG 14 Białystok, uległa jedynie gospodarzom (PG 6 Białystok). Tym samym awansowała do grona czterech najlepszych drużyn z naszego województwa. Finał wojewódzki gimnazjady odbędzie się w hali sportowej MOSiR w Siemiatyczach. Gratulujemy!!!


Piłka ręczna- finał województwa podlaskiego dziewcząt GIM- I runda.
15 marca 2015 roku w naszej hali sportowej odbyła się pierwsza runda wojewódzkiego finału w piłce ręcznej. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zwyciężyła dwa mecze z Poświętnem i Augustowem, zremisowała jeden z Łomżą. Tym samym zajęła pierwsze miejsce w grupie i będzie gospodarzem i organizatorem finału wojewódzkiego gimnazjady. Gratulujemy!!!
DSC02990.JPG

DSC03046.JPG

Piłka ręczna- finał województwa podlaskiego chłopców GIM- II runda.
16 marca 2015 roku w hali sportowej MOSiR w Siemiatyczach odbył się wojewódzki finał w piłce ręcznej chłopców gimnazjum, w którym wzięły udział cztery najlepsze drużyny z naszego województwa, były to szkoły z Jabłoni Kościelnej, Dąbrowy Białostockiej, Białegostoku i Siemiatycz. Dla naszej drużyny zabrakło szczęścia w tym dniu, a medal przeszedł nam "koło nosa".... W pierwszym meczu ( Jabłoń Kościelna- Siemiatycze) wydawało się, że będzie wszystko dobrze, ponieważ do przerwy było 11:7 dla nas, jednak dekoncentracja gry w obronie podczas drugiej połowy spowodowała, że drużyna z Siemiatycz wygrała z nami ostatecznie 20:17. Po przegranym pierwszym meczu pozostała walka o brązowy medal z drużyną z Dąbrowy Białostockiej, mecz był zacięty do samego końca... i znów zabrakło "kropki nad i", jedna bramka zadecydowała o wygranej drużyny przeciwnej (17:16). Ostateczna klasyfikacja: I miejsce PG Siemiatycze, II miejsce PG 6 Białystok, III miejsce PG Dąbrowa Białostocka, IV miejsce Jabłoń Kościelna. Dziękujemy za walkę, postawę fair play podczas zawodów oraz GRATULUJEMY!
WP_20150316_001.jpg


WP_20150316_005.jpg
Piłka ręczna- finał województwa podlaskiego dziewcząt GIM.
24 marca w naszej hali sportowej odbył się Wojewódzki Finał Gimnazjady w Piłce Ręcznej dziewcząt. Uczestniczyły w nim cztery najlepsze drużyny z naszego województwa, a były to: Gimnazjum nr. 2 Łomża, Gimnazjum Dąbrowa Białostocka, Gimnazjum nr. 2 Siemiatycze oraz gospodarze Gimnazjum Jabłoń Kościelna. W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z zespołem z Dąbrowy Białostockiej, meczy był bardzo zacięty i nerwowy. Do przerwy przegrywaliśmy 11: 9, i dopiero w 25 minucie udało nam się zremisować, ostanie minuty rozstrzygnęły wynik meczu na naszą korzyść(20:18). W drugim meczu o złoty medal zmierzyliśmy się z drużyną z Siemiatycz, pierwsza połowa była bardzo wyrównana i skończyła się remisem (7:7). Druga połowa natomiast nie ułożyła się po naszej myśli i ostatecznie przegraliśmy 20:16. Ostateczna klasyfikacja: I miejsce PG 2 Siemiatycze, II miejsce PG Jabłoń Kościelna, III miejsce PG Dąbrowa Białostocka, IV miejsce PG 2 Łomża.Serdecznie GRATULUJEMY II miejsca i srebrnego medalu!!

_DSC0550.jpgPiłka nożna- Coca Cola CUP.
7 kwietnia na naszym Orliku odbyła się pierwsza runda zawodów w piłkę nożną dziewcząt Gimnazjum. W zawodach wzięło udział cztery drużyny, dziewczęta z naszej szkoły wygrały dwa mecze, przegrały jeden. Bilans ten dał nam awans do drugiej rundy. GRATULUJEMY!


WP_20150331_005.jpg


Wyjazd na Puchar Polski w Piłce Ręcznej mężczyzn.
26 kwietnia, 44 uczniów z naszej szkoły udało się do Warszawy aby obejrzeć Finał Pucharu Polski w Piłce Ręcznej mężczyzn. W zawodach zmierzyły się drużyny - Górnika Zabrze, Azoty Puławy, Wisły Płock oraz Vive Tauron Kielce. Zawody były organizowane na hali sportowej TORWAR która pomieściła 4621 widzów. Zarówno przed meczami jak i w trakcie kibice mogli wziąć udział w konkursach aby zdobyć pamiątki z finału, które rozdawały maskotki PGNiG.W trakcie przerwy pomiędzy meczami o trzecie i pierwsze miejsce komisja w składzie Otylii Jędrzejczak oraz Rafała Brzozowskiego ogłosiła wyniki konkursu na nazwę maskotki MEN'S EHF EURO 2016 POLAND (z prawej strony na zdjęciu)- maskotka ma na imię HIGH FIVE.
P4260237.JPGCzwórbój lekkoatletyczny- finał powiatu wysokomazowieckiego dziewcząt i chłopców SP.
28 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym w Czyżewie odbył się finał powiatu wysokomazowieckiego w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach wzięło udział 12 zespołów dziewcząt oraz 10 chłopców. Ostatecznie dziewczęta zajęły VII miejsce, chłopcy VIII miejsce.


Piłka nożna- Coca Cola CUP-II runda.
29 kwietnia na naszym Orliku odbyła się druga runda Coca Cola Cup. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: Piątnica, Nurzec Stacja, Oleksin i Jabłoń Kościelna. Dla naszej drużyny zabrakło szczęścia, dwa remisy i jedna przegrana nie dały nam awansu do finału wojewódzkiego.
WP_20150429_002.jpg


Gimnazjada powiatu wysokomazowieckiego w lekkiej atletyce.
10 maja na stadionie lekkoatletycznym w Ciechanowcu odbyła się Gimnazjada w lekkiej atletyce. Nasze najlepsze osiągnięcia:
Paulina Czarkowska kl II- rzut oszczepem II miejsce.
Patryk Szymborski kl III a- skok wzwyż II miejsce, rzut oszczepem IV miejsce.
Jakub Broniek kl III a- bieg 300m- III miejsce, skok wzwyż V miejsce.
Rafał Moczydłowski kl I b- rzut oszczepem V miejsce.
Sztafeta 4x100m w składzie Jakub Broniek, Patryk Szymborski, Mateusz Werpachowski, Marcin Rząca- II miejsce.


Szczypiorniak na Orliku 2015.
W dniach 14 i 15 maja na naszym Orliku po raz pierwszy w historii zawodów i naszej szkoły zorganizowaliśmy i wzięliśmy udział w tych zawodach w kategorii dziewcząt i chłopców SP. Chłopcy wystartowali w dwóch drużynach Jabłoń Kościelna 1- uczniowie klas VI, oraz Jabłoń Kościelna 2- uczniowie klas V, IV i III. W zawodach brało udział po pięć drużyn ze szkół w Sokołach, Kobylinie Borzymach, Nowych Piekutach, Poświętnem i Jabłoni. Ostatecznie chłopcy Jabłoń Kościelna 1 zajęli II miejsce, Jabłoń Kościelna II V miejsce, dziewczęta III miejsce.
WP_20150514_053.jpg
WP_20150515_046.jpg
WP_20150514_052.jpg
OPRACOWAŁ TOMASZ GOSK.